міста України у Другій світовій війні

список місць, позначених на мапі

позначення сторін

СРСР СРСР

Німеччина Німеччина

Румунія Румунія*

Угорщина Угорщина

Польща Польща

Українська повстанська армія Українська повстанська армія (УПА)

Авдіївка СРСР → 21 жовтня 1941 → Німеччина → 8 вересня 1943 → СРСР

Азов СРСР → 27 липня 1942 → Німеччина → 7 лютого 1943 → СРСР

Ак-Шеїх СРСР → 30 жовтня 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Аккерман Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 28 липня 1941 → Румунія → 22 серпня 1944 → СРСР

Аксайська СРСР → 21 листопада 1941 → Німеччина → 28 листопада 1941 → СРСР → 25 липня 1942 → Німеччина → 14 лютого 1943 → СРСР

Алупка СРСР → 8 листопада 1941 → Німеччина → 16 квітня 1944 → СРСР

Алушта СРСР → 4 листопада 1941 → Німеччина → 15 квітня 1944 → СРСР

Амвросіївка СРСР → 26 жовтня 1941 → Німеччина → 24 серпня 1943 → СРСР

Ананьїв СРСР → 7 серпня 1941 → Румунія → 1 квітня 1944 → СРСР

Анапа СРСР → 31 серпня 1942 → Німеччина → 21 вересня 1943 → СРСР

Андріївка СРСР → 7 грудня 1941 → Німеччина → 10 лютого 1943 → СРСР

Апостолове СРСР → 17 серпня 1941 → Німеччина → 5 лютого 1944 → СРСР

Армянськ СРСР → 29 вересня 1941 → Німеччина → 9 квітня 1944 → СРСР

Артемівськ СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Артемівськ СРСР → 1 листопада 1941 → Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Артемове СРСР → 28 жовтня 1941 → Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Асіївка СРСР → 27 жовтня 1941 → Німеччина → 23 січня 1942 → СРСР → 22 травня 1942 → Німеччина → 7 лютого 1943 → СРСР → 28 лютого 1943 → Німеччина → 10 вересня 1943 → СРСР

Асланове СРСР → 11 жовтня 1941 → Німеччина → 10 вересня 1943*СРСР

Бакеу Румунія → 24 серпня 1944 → СРСР

Балаклава СРСР → 8 листопада 1941 → Німеччина → 18 квітня 1944 → СРСР

Балаклія СРСР → 10 грудня 1941*Німеччина → 5 лютого 1943*СРСР

Балта СРСР → 4 серпня 1941 → Румунія → 29 березня 1944 → СРСР

Банне СРСР → 7 червня 1942 → Німеччина → 17 липня 1943 → СРСР

Бар СРСР → 16 липня 1941 → Німеччина → 25 березня 1944 → СРСР

Барвінкове СРСР → 24 жовтня 1941*Німеччина → 23 січня 1942*СРСР → 18 травня 1942*Німеччина → 6 лютого 1943 → СРСР → 28 лютого 1943*Німеччина → 10 вересня 1943 → СРСР

Батайськ СРСР → 27 липня 1942 → Німеччина → 7 лютого 1943 → СРСР

Бахмач СРСР → 13 вересня 1941 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Бахчисарай СРСР → 1 листопада 1941*Німеччина → 14 квітня 1944 → СРСР

Безм`ятежне СРСР → 23 червня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Бендери Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 21 липня 1941 → Румунія → 23 серпня 1944 → СРСР

Бердичів СРСР → 7 липня 1941 → Німеччина → 5 січня 1944 → СРСР

Берегове Угорщина → 26 жовтня 1944 → СРСР

Бережани Польща → 20 вересня 1939 → СРСР → 3 липня 1941 → Німеччина → 22 липня 1944 → СРСР

Береза Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 23 червня 1941 → Німеччина → 15 липня 1944 → СРСР

Берестейська фортеця Польща → 17 вересня 1939*Німеччина → 22 вересня 1939*СРСР → 30 червня 1941*Німеччина → 28 липня 1944 → СРСР

Берестечко Польща → 19 вересня 1939*СРСР → 23 червня 1941 → Німеччина → 2 квітня 1944*СРСР

Берестя над Бугом Польща → 15 вересня 1939*Німеччина → 22 вересня 1939*СРСР → 22 червня 1941 → Німеччина → 28 липня 1944 → СРСР

Берислав СРСР → 29 серпня 1941 → Німеччина → 11 березня 1944 → СРСР

Бирлад Румунія → 24 серпня 1944 → СРСР

Бібрка Польща → 18 вересня 1939*СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

Біла Подляська Польща → 18 вересня 1939*Німеччина → 26 вересня 1939*СРСР → 10 жовтня 1939*Німеччина → 26 липня 1944 → СРСР

Біла Церква СРСР → 16 липня 1941 → Німеччина → 4 січня 1944 → СРСР

Білгород СРСР → 24 жовтня 1941 → Німеччина → 9 лютого 1943 → СРСР → 18 березня 1943 → Німеччина → 5 серпня 1943 → СРСР

Біловодськ СРСР → 13 липня 1942 → Німеччина → 20 січня 1943 → СРСР

Білокуракине СРСР → 9 липня 1942 → Німеччина → 19 січня 1943 → СРСР

Білолуцьк СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 22 січня 1943 → СРСР

Білопілля СРСР → 8 жовтня 1941 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Більці Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 7 липня 1941 → Румунія → 26 березня 1944 → СРСР

Біюк-Онлар СРСР → 30 жовтня 1941 → Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Близнюки СРСР → 12 жовтня 1941 → Німеччина → 25 січня 1942 → СРСР → 25 травня 1942 → Німеччина → 6 лютого 1943 → СРСР → 23 лютого 1943 → Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Бобринець СРСР → 6 серпня 1941 → Німеччина → 16 березня 1944 → СРСР

Богодухів СРСР → 16 жовтня 1941*Німеччина → 17 лютого 1943*СРСР → 11 березня 1943*Німеччина → 7 серпня 1943 → СРСР

Богуслав СРСР → 26 липня 1941 → Німеччина → 3 лютого 1944 → СРСР

Богуславка СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Богучар СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 19 грудня 1942 → СРСР

Божедарівка СРСР → 15 серпня 1941 → Німеччина → 23 жовтня 1943*СРСР

Бокове-Антрацит СРСР → 19 липня 1942*Німеччина → 20 лютого 1943*СРСР

Болград Румунія → 29 червня 1940 → СРСР → 20 липня 1941 → Румунія → 24 серпня 1944 → СРСР

Болехів Польща → 20 вересня 1939 → СРСР → 3 липня 1941 → Німеччина → 7 серпня 1944 → СРСР

Борислав Польща → 19 вересня 1939 → Німеччина → 24 вересня 1939 → СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 7 серпня 1944 → СРСР

Борівське СРСР → 11 липня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Борки СРСР → 28 жовтня 1941 → Німеччина → 23 серпня 1943 → СРСР

Борова СРСР → 8 липня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Борщів Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 8 липня 1941 → Німеччина → 23 березня 1944 → СРСР → 31 березня 1944 → Німеччина → 6 квітня 1944 → СРСР

Борщівка СРСР → 9 грудня 1941 → Німеччина → 19 січня 1942 → СРСР → 24 травня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Ботошани Румунія → 7 квітня 1944 → СРСР

Бражківка СРСР → 28 листопада 1941 → Німеччина → 7 вересня 1943 → СРСР

Браїлов Румунія → 28 серпня 1944 → СРСР

Бригадирівка СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Бригадирівка СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Броди Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 17 липня 1944 → СРСР

Брянка СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Бугаївка СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Будьонівка СРСР → 9 жовтня 1941 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Будьонівка СРСР → 7 липня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Булавинівка СРСР → 11 липня 1942 → Німеччина → 23 січня 1943 → СРСР

Буськ Польща → 19 вересня 1939*СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 18 липня 1944 → СРСР

Бухарест Румунія → 31 серпня 1944 → СРСР

Бучач Польща → 18 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941*Німеччина → 24 березня 1944 → СРСР

Валки СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 25 лютого 1943*СРСР → 7 березня 1943*Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Валуйки СРСР → 6 липня 1942 → Німеччина → 19 січня 1943 → СРСР

Вапнярка СРСР → 22 липня 1941 → Румунія → 16 березня 1944 → СРСР

Василівка СРСР → 3 листопада 1941 → Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Васильків СРСР → 31 липня 1941 → Німеччина → 6 листопада 1943 → СРСР

Васлуй Румунія → 20 серпня 1944 → СРСР

Вашківці Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 6 липня 1941 → Румунія → 31 березня 1944 → СРСР

Великий Бурлук СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 3 лютого 1943 → СРСР

Великий Токмак СРСР → 7 жовтня 1941 → Німеччина → 20 вересня 1943 → СРСР

Великий Янісоль СРСР → 10 жовтня 1941 → Німеччина → 12 вересня 1943 → СРСР

Великі Мости Польща → 16 вересня 1939 → Німеччина → 23 вересня 1939 → СРСР → 27 червня 1941 → Німеччина → 18 липня 1944 → СРСР

Вербівка СРСР → 10 грудня 1941 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Верхнє СРСР → 11 липня 1942 → Німеччина → 7 лютого 1943 → СРСР → 5 березня 1943 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Верхній Салтів СРСР → 29 жовтня 1941 → Німеччина → 12 серпня 1943 → СРСР

Верхньодніпровськ СРСР → 15 серпня 1941 → Німеччина → 22 жовтня 1943 → СРСР

Веселі Терни СРСР → 15 серпня 1941 → Німеччина → 23 жовтня 1943*СРСР

Вижниця Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 6 липня 1941*Румунія → 31 березня 1944 → СРСР

Вилкове Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 23 липня 1941 → Румунія → 24 серпня 1944 → СРСР

Винники Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

Вишнева СРСР → 25 червня 1942 → Німеччина → 8 лютого 1943 → СРСР

Вільховатка СРСР → 16 червня 1942 → Німеччина → 16 січня 1943 → СРСР

Вільшана СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 31 січня 1943 → СРСР

Вільшана СРСР → 20 жовтня 1941 → Німеччина → 26 серпня 1943 → СРСР

Вінниця СРСР → 21 липня 1941 → Німеччина → 20 березня 1944 → СРСР

Вовчанськ СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 12 листопада 1941 → СРСР → 10 червня 1942 → Німеччина → 9 лютого 1943*СРСР

Вовчанські хутори СРСР → 10 червня 1942 → Німеччина → 8 лютого 1943 → СРСР

Вознесенськ СРСР → 7 серпня 1941 → Німеччина → 24 березня 1944 → СРСР

Воїнка СРСР → 30 жовтня 1941 → Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Волноваха СРСР → 13 жовтня 1941*Німеччина → 10 вересня 1943 → СРСР

Володарьске СРСР → 9 жовтня 1941 → Німеччина → 14 вересня 1943 → СРСР

Володимир-Волинськ Польща → 16 вересня 1939*Німеччина → 19 вересня 1939*СРСР → 23 червня 1941 → Німеччина → 20 липня 1944 → СРСР

Волоська Балаклія СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Вороніж СРСР → 6 липня 1942 → Німеччина → 25 січня 1943 → СРСР

Вороніж (лівий берег) СРСР

Ворошиловград СРСР → 17 липня 1942 → Німеччина → 14 лютого 1943 → СРСР

Ворошиловськ СРСР → 13 липня 1942*Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Всебратське СРСР → 14 серпня 1941 → Німеччина → 24 лютого 1944*СРСР

Гадяч СРСР → 27 вересня 1941 → Німеччина → 26 лютого 1943 → СРСР → 1 березня 1943 → Німеччина → 11 вересня 1943 → СРСР

Гайсин СРСР → 25 липня 1941 → Німеччина → 18 листопада 1943*СРСР → 19 листопада 1943 → Німеччина → 14 березня 1944 → СРСР

Галац Румунія → 27 серпня 1944 → СРСР

Галич Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 24 липня 1944 → СРСР

Генічеськ СРСР → 16 вересня 1941 → Німеччина → 30 жовтня 1943 → СРСР

Герца Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 4 липня 1941 → Румунія → 31 березня 1944 → СРСР

Гірське СРСР → 17 листопада 1941 → Німеччина → 24 листопада 1941 → СРСР → 11 липня 1942 → Німеччина → 8 лютого 1943 → СРСР → 3 березня 1943 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Глухів СРСР → 9 вересня 1941 → Німеччина → 30 серпня 1943 → СРСР

Голубівський рудник СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Гомель СРСР → 19 серпня 1941 → Німеччина → 26 листопада 1943 → СРСР

Горлівка (західна частина) СРСР → 29 жовтня 1941 → Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Горлівка (східна частина) СРСР → 2 листопада 1941 → Німеччина → 4 вересня 1943*СРСР

Городенка Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 25 березня 1944 → СРСР

Городище СРСР → 14 липня 1942 → Німеччина → 19 січня 1943 → СРСР

Городок Польща → 13 вересня 1939 → Німеччина → 20 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

Горохів Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 24 червня 1941 → Німеччина → 2 квітня 1944 → СРСР → 6 квітня 1944 → Німеччина → 13 липня 1944 → СРСР

Грайворон СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 16 лютого 1943 → СРСР → 13 березня 1943 → Німеччина → 7 серпня 1943 → СРСР

Гракове СРСР → 21 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Григорівка СРСР → 3 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Гришине СРСР → 21 жовтня 1941 → Німеччина → 11 лютого 1943 → СРСР → 20 лютого 1943 → Німеччина → 8 вересня 1943 → СРСР

Грубешів Польща → 14 вересня 1939*Німеччина → 17 вересня 1939*Польща → 23 вересня 1939*СРСР → 8 жовтня 1939*Німеччина → 22 липня 1944 → СРСР

Гуляйполе СРСР → 6 жовтня 1941 → Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Гусарівка СРСР → 24 листопада 1941 → Німеччина → 20 січня 1942 → СРСР → 22 травня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР → 1 березня 1943 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Гусинка СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 3 лютого 1943 → СРСР

Гусятин Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 7 липня 1941 → Німеччина → 24 березня 1944 → СРСР

Гути СРСР → 20 жовтня 1941 → Німеччина → 9 серпня 1943 → СРСР

Давид-городок Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 7 липня 1941 → Німеччина → 9 липня 1944 → СРСР

Двурічна СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Дебальцеве СРСР → 7 грудня 1941 → Німеччина → 22 грудня 1941*СРСР → 25 грудня 1941*Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Дебрецен Угорщина → 20 жовтня 1944 → СРСР

Деркачи СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 13 лютого 1943 → СРСР → 10 березня 1943 → Німеччина → 19 серпня 1943 → СРСР

Джанкой СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 11 квітня 1944 → СРСР

Джурчі СРСР → 28 листопада 1941*Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Дзержинськ СРСР → 28 жовтня 1941 → Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Дмитриєв-Льговський СРСР → 8 жовтня 1941 → Німеччина → 2 березня 1943 → СРСР

Дмитровськ-Орловський СРСР → 2 жовтня 1941 → Німеччина → 12 серпня 1943 → СРСР

Дніпродзержинськ СРСР → 24 серпня 1941 → Німеччина → 25 жовтня 1943 → СРСР

Дніпропетровськ СРСР → 25 серпня 1941 → Німеччина → 25 жовтня 1943 → СРСР

Доброводи Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 7 липня 1941 → Німеччина → 7 березня 1944 → СРСР

Добромиль Польща → 18 вересня 1939 → Німеччина → 27 вересня 1939 → СРСР → 28 червня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

Добруш СРСР → 21 серпня 1941 → Німеччина → 10 жовтня 1943 → СРСР

Довгинцеве СРСР → 14 серпня 1941 → Німеччина → 22 лютого 1944 → СРСР

Долина Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 3 липня 1941 → Німеччина → 31 липня 1944 → СРСР

Донецько-Амвросіївка СРСР → 21 жовтня 1941 → Німеччина → 23 серпня 1943 → СРСР

Дорохой Румунія → 5 квітня 1944 → СРСР

Дрогобич Польща → 18 вересня 1939*Німеччина → 24 вересня 1939*СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 6 серпня 1944 → СРСР

Дружківка СРСР → 23 жовтня 1941*Німеччина → 6 лютого 1943 → СРСР → 9 лютого 1943 → Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Дубно Польща → 18 вересня 1939 → СРСР → 25 червня 1941 → Німеччина → 17 березня 1944 → СРСР

Дубровиця Польща → 17 вересня 1939*СРСР → 9 липня 1941 → Німеччина → 10 січня 1944 → СРСР

Дякове СРСР → 23 червня 1942 → Німеччина → 18 лютого 1943 → СРСР

Євпаторія СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Євсуг СРСР → 13 липня 1942 → Німеччина → 20 січня 1943 → СРСР

Єйськ СРСР → 9 серпня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Єлець СРСР → 5 грудня 1941 → Німеччина → 9 грудня 1941 → СРСР

Єлизаветівка СРСР → 13 жовтня 1941 → Німеччина → 14 жовтня 1941 → СРСР → 15 жовтня 1941 → Німеччина → 11 вересня 1943 → СРСР

Желябовка СРСР → 30 жовтня 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Жидачів Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 1 серпня 1944 → СРСР

Житомир СРСР → 9 липня 1941 → Німеччина → 12 листопада 1943 → СРСР → 19 листопада 1943 → Німеччина → 31 грудня 1943 → СРСР

Жмеринка СРСР → 17 липня 1941 → Німеччина → 20 березня 1944 → СРСР

Жовква Польща → 25 вересня 1939 → СРСР → 29 червня 1941 → Німеччина → 23 липня 1944 → СРСР

Залиман СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Заліщики Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 7 липня 1941*Німеччина → 24 березня 1944 → СРСР

Замостя Польща → 16 вересня 1939 → Німеччина → 25 вересня 1939*Польща → 27 вересня 1939 → СРСР → 5 жовтня 1939*Польща → 8 жовтня 1939 → Німеччина → 24 липня 1944 → СРСР

Запоріжжя СРСР → 4 жовтня 1941 → Німеччина → 14 жовтня 1943 → СРСР

Заставна Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 6 липня 1941 → Румунія → 26 березня 1944 → СРСР

Зачепилівка СРСР → 7 жовтня 1941 → Німеччина → 19 вересня 1943 → СРСР

Збараж Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 6 березня 1944 → СРСР

Зборів Польща → 18 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 20 липня 1944 → СРСР

Звенигородка СРСР → 29 липня 1941 → Німеччина → 28 січня 1944 → СРСР

Здолбунів Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 28 червня 1941*Німеччина → 3 лютого 1944 → СРСР

Зіньків СРСР → 9 жовтня 1941 → Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Злинка СРСР → 25 серпня 1941 → Німеччина → 26 вересня 1943 → СРСР

Змичка СРСР → 14 серпня 1941 → Німеччина → 24 лютого 1944*СРСР

Зміїв СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 17 серпня 1943 → СРСР

Знам`янка СРСР → 5 серпня 1941 → Німеччина → 9 грудня 1943 → СРСР

Золоте СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Золотоноша СРСР → 19 вересня 1941 → Німеччина → 22 вересня 1943 → СРСР

Золочів Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 17 липня 1944 → СРСР

Золочів СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 13 лютого 1943 → СРСР → 9 березня 1943 → Німеччина → 6 серпня 1943 → СРСР

Зугрес СРСР → 25 жовтня 1941 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Зуя СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Іванівка СРСР → 27 червня 1942 → Німеччина → 31 січня 1943 → СРСР

Івацевичі Польща → 20 вересня 1939 → СРСР → 24 червня 1941 → Німеччина → 12 липня 1944 → СРСР

Ізмаїл Румунія → 30 червня 1940 → СРСР → 19 липня 1941 → Румунія → 25 серпня 1944 → СРСР

Ізюм СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Ізяслав СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 5 березня 1944 → СРСР

Іловайськ СРСР → 22 жовтня 1941*Німеччина → 4 вересня 1943 → СРСР

ім. МОПРа СРСР → 14 серпня 1941 → Німеччина → 23 лютого 1944*СРСР

Інгулець (село) СРСР → 16 серпня 1941*Німеччина → 4 березня 1944*СРСР

Ірміно СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Іслам-Терек СРСР → 2 листопада 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Кабанне СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 30 січня 1943 → СРСР

Кагул Румунія → 1 липня 1940 → СРСР → 20 липня 1941 → Румунія → 25 серпня 1944 → СРСР

Калараш Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 14 липня 1941 → Румунія → 23 серпня 1944 → СРСР

Калінінськ СРСР → 2 листопада 1941 → Німеччина → 4 вересня 1943 → СРСР

Калуш Польща → 20 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 30 липня 1944 → СРСР

Кам`янець-Подільський СРСР → 11 липня 1941 → Німеччина → 26 березня 1944 → СРСР

Кам`янка-Струмилівська Польща → 22 вересня 1939 → СРСР → 29 червня 1941 → Німеччина → 22 липня 1944 → СРСР

Кам`янськ СРСР → 18 липня 1942 → Німеччина → 13 лютого 1943 → СРСР

Камінь-Каширський Польща → 22 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 13 березня 1944 → СРСР

Канів СРСР → 16 серпня 1941 → Німеччина → 30 січня 1944 → СРСР

Кантемирівка СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 19 грудня 1942 → СРСР

Карасу-Базар СРСР → 3 листопада 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Карачуни СРСР → 14 серпня 1941 → Німеччина → 25 лютого 1944*СРСР

Карей Румунія → 30 серпня 1940*Угорщина → 25 жовтня 1944 → СРСР

Карло-Лібкнехтівськ СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Катеринівка СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Катерлез СРСР → 14 листопада 1941 → Німеччина → 29 грудня 1941 → СРСР → 14 травня 1942 → Німеччина → 11 квітня 1944 → СРСР

Катик СРСР → 28 жовтня 1941 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Каховка СРСР → 30 серпня 1941 → Німеччина → 2 листопада 1943 → СРСР

Кегичівка СРСР → 7 жовтня 1941 → Німеччина → 17 вересня 1943 → СРСР

Керч СРСР → 16 листопада 1941 → Німеччина → 30 грудня 1941 → СРСР → 19 травня 1942 → Німеччина → 11 квітня 1944 → СРСР

Київ СРСР → 19 вересня 1941 → Німеччина → 6 листопада 1943 → СРСР

Кишинів Румунія → 29 червня 1940 → СРСР → 16 липня 1941 → Румунія → 24 серпня 1944 → СРСР

Кияни СРСР → 18 жовтня 1941 → Німеччина → 10 лютого 1943 → СРСР → 10 березня 1943 → Німеччина → 9 серпня 1943 → СРСР

Кіровоград СРСР → 4 серпня 1941 → Німеччина → 8 січня 1944 → СРСР

Кіцмань Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 5 липня 1941 → Румунія → 28 березня 1944 → СРСР

Клуж Румунія → 30 серпня 1940*Угорщина → 11 жовтня 1944 → СРСР

Кобеляки СРСР → 15 вересня 1941 → Німеччина → 25 вересня 1943 → СРСР

Кобрин Польща → 20 вересня 1939 → СРСР → 23 червня 1941 → Німеччина → 20 липня 1944 → СРСР

Ковель Польща → 21 вересня 1939 → СРСР → 28 червня 1941 → Німеччина → 6 липня 1944 → СРСР

Козятин СРСР → 15 липня 1941 → Німеччина → 28 грудня 1943 → СРСР

Колай СРСР → 1 листопада 1941*Німеччина → 10 квітня 1944 → СРСР

Колки Польща → 22 вересня 1939*СРСР → 8 липня 1941 → Німеччина → 25 квітня 1943*Українська повстанська армія → 4 листопада 1943 → Німеччина → 3 лютого 1944*СРСР

Коломак СРСР → 17 жовтня 1941 → Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Коломия Польща → 18 вересня 1939 → СРСР → 4 липня 1941 → Німеччина → 28 березня 1944 → СРСР

Коломійцеве СРСР → 15 серпня 1941 → Німеччина → 20 жовтня 1943*СРСР

Комарно Польща → 11 вересня 1939 → Німеччина → 24 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 29 липня 1944 → СРСР

Комсомольськ СРСР → 2 листопада 1941 → Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Конотоп СРСР → 3 вересня 1941 → Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Констанца Румунія → 30 серпня 1944 → СРСР

Копичинці Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 6 липня 1941 → Німеччина → 23 березня 1944 → СРСР

Корець Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941*Німеччина → 12 січня 1944 → СРСР

Коростень СРСР → 8 серпня 1941 → Німеччина → 17 листопада 1943 → СРСР → 27 листопада 1943 → Німеччина → 29 грудня 1943 → СРСР

Коростишів СРСР → 9 липня 1941 → Німеччина → 11 листопада 1943 → СРСР → 20 листопада 1943 → Німеччина → 28 грудня 1943 → СРСР

Короча СРСР → 1 липня 1942 → Німеччина → 7 лютого 1943 → СРСР

Корсунь-Шевченківський СРСР → 30 липня 1941 → Німеччина → 14 лютого 1944 → СРСР

Косів Польща → 22 вересня 1939 → СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 31 березня 1944 → СРСР

Костопіль Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 14 січня 1944 → СРСР

Костянтинівка СРСР → 28 жовтня 1941*Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Котівка СРСР → 12 червня 1942 → Німеччина → 6 лютого 1943 → СРСР

Котовськ СРСР → 5 серпня 1941 → Румунія → 31 березня 1944 → СРСР

Коцьк Польща → 5 жовтня 1939 → Німеччина → 22 липня 1944 → СРСР

Кошице Угорщина → 19 березня 1945 → СРСР

Крайова Румунія → 5 вересня 1944 → СРСР

Краматорськ СРСР → 27 жовтня 1941 → Німеччина → 5 лютого 1943*СРСР → 27 лютого 1943 → Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Красне Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 17 липня 1944 → СРСР

Красний Лиман СРСР → 8 липня 1942 → Німеччина → 31 січня 1943 → СРСР

Красний Луч СРСР → 19 липня 1942*Німеччина → 1 вересня 1943 → СРСР

Красний Сулін СРСР → 21 липня 1942 → Німеччина → 14 лютого 1943 → СРСР

Красний Терчек СРСР → 2 листопада 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Краснівка СРСР → 11 жовтня 1941 → Німеччина → 10 вересня 1943*СРСР

Красноармійськ СРСР → 19 жовтня 1941*Німеччина → 11 лютого 1943*СРСР → 20 лютого 1943*Німеччина → 8 вересня 1943*СРСР

Красноармійський рудник / Добропілля СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 27 січня 1942 → СРСР → 1 лютого 1942 → Німеччина → 10 лютого 1942 → СРСР → 20 лютого 1942 → Німеччина → 10 лютого 1943 → СРСР → 20 лютого 1943 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Красногорівка СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 10 вересня 1943 → СРСР

Красноград СРСР → 20 вересня 1941 → Німеччина → 20 лютого 1943 → СРСР → 8 березня 1943 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Краснодар СРСР → 12 серпня 1942 → Німеччина → 12 лютого 1943 → СРСР

Краснодон СРСР → 19 липня 1942*Німеччина → 14 лютого 1943 → СРСР

Краснокутськ СРСР → 9 жовтня 1941 → Німеччина → 20 лютого 1943 → СРСР → 9 березня 1943 → Німеччина → 11 серпня 1943 → СРСР

Красноперекопськ СРСР → 30 жовтня 1941 → Німеччина → 10 квітня 1944 → СРСР

Кременець Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 19 березня 1944 → СРСР

Кременчук СРСР → 8 вересня 1941 → Німеччина → 29 вересня 1943 → СРСР

Кремінна СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 31 січня 1943 → СРСР

Кривий Ріг СРСР → 14 серпня 1941*Німеччина → 22 лютого 1944*СРСР

Кролевець СРСР → 3 вересня 1941 → Німеччина → 1 вересня 1943 → СРСР

Кропоткін СРСР → 4 серпня 1942 → Німеччина → 28 січня 1943 → СРСР

Крючки СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Куп`єваха СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 9 серпня 1943 → СРСР

Куп`янськ СРСР → 23 червня 1942 → Німеччина → 3 лютого 1943*СРСР

Куп`янськ-Вузловий СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Кураховдресбуд СРСР → 20 жовтня 1941 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Курилівка СРСР → 8 липня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Курман-Кемельчі СРСР → 1 листопада 1941 → Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Курськ СРСР → 4 листопада 1941 → Німеччина → 8 лютого 1943 → СРСР

Кутьківка СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Куцо-Ганебне СРСР → 10 жовтня 1941 → Німеччина → 17 вересня 1943 → СРСР

Кьоніґсфельд Угорщина → 21 жовтня 1944 → СРСР

Лахва Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 8 липня 1941 → Німеччина → 9 липня 1944 → СРСР

Леб`яже СРСР → 7 жовтня 1941 → Німеччина → 19 вересня 1943 → СРСР

Лебедин СРСР → 10 жовтня 1941 → Німеччина → 23 лютого 1943 → СРСР → 10 березня 1943 → Німеччина → 19 серпня 1943 → СРСР

Левківка СРСР → 29 листопада 1941 → Німеччина → 19 січня 1942 → СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Леово Румунія → 1 липня 1940*СРСР → 15 липня 1941 → Румунія → 25 серпня 1944 → СРСР

Лиман СРСР → 24 жовтня 1941 → Німеччина → 21 серпня 1943 → СРСР

Липецьк СРСР

Лисичанськ СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 6 лютого 1943 → СРСР → 3 березня 1943 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Лисхімбуд СРСР → 11 липня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Лівни СРСР → 26 листопада 1941 → Німеччина → 25 грудня 1941 → СРСР

Лозова СРСР → 11 жовтня 1941 → Німеччина → 29 січня 1942*СРСР → 23 травня 1942*Німеччина → 11 лютого 1943*СРСР → 1 березня 1943 → Німеччина → 16 вересня 1943*СРСР

Лохвиця СРСР → 13 вересня 1941 → Німеччина → 13 вересня 1943 → СРСР

Лубни СРСР → 13 вересня 1941 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Луків Польща → 13 вересня 1939 → Німеччина → 29 вересня 1939*СРСР → 6 жовтня 1939*Німеччина → 24 липня 1944 → СРСР

Лунинець Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 10 липня 1941 → Німеччина → 10 липня 1944 → СРСР

Лутугине СРСР → 17 липня 1942 → Німеччина → 11 лютого 1943 → СРСР

Луцьк Польща → 18 вересня 1939 → СРСР → 25 червня 1941 → Німеччина → 2 лютого 1944 → СРСР

Львів Польща → 22 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

Льгов СРСР → 27 жовтня 1941 → Німеччина → 3 березня 1943 → СРСР

Любачів Польща → 12 вересня 1939 → Німеччина → 26 вересня 1939*Польща → 28 вересня 1939*СРСР → 22 червня 1941 → Німеччина → 22 липня 1944 → СРСР

Люблін Польща → 18 вересня 1939 → Німеччина → 24 липня 1944 → СРСР

Любомль Польща → 20 вересня 1939 → Німеччина → 21 вересня 1939*Польща → 24 вересня 1939*СРСР → 25 червня 1941 → Німеччина → 19 липня 1944 → СРСР

Люботин СРСР → 20 жовтня 1941 → Німеччина → 22 лютого 1943*СРСР → 9 березня 1943*Німеччина → 29 серпня 1943 → СРСР

Магерів Польща → 15 вересня 1939 → Німеччина → 26 вересня 1939 → СРСР → 25 червня 1941 → Німеччина → 22 липня 1944 → СРСР

Майкоп СРСР → 10 серпня 1942 → Німеччина → 29 січня 1943 → СРСР

Макарів Яр СРСР → 17 липня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Македонівка СРСР → 11 жовтня 1941 → Німеччина → 10 вересня 1943*СРСР

Макіївка СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Максимільянівка СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 10 вересня 1943 → СРСР

Малин СРСР → 29 липня 1941 → Німеччина → 12 листопада 1943 → СРСР

Малорита Польща → 24 вересня 1939 → СРСР → 22 червня 1941 → Німеччина → 20 липня 1944 → СРСР

Малоріченське СРСР → 5 листопада 1941 → Німеччина → 15 квітня 1944 → СРСР

Мангуш СРСР → 8 жовтня 1941 → Німеччина → 14 вересня 1943 → СРСР

Мар`їнка СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Мар`янівка СРСР → 20 жовтня 1941 → Німеччина → 8 вересня 1943 → СРСР

Марганець СРСР → 17 серпня 1941 → Німеччина → 5 лютого 1944 → СРСР

Маріуполь СРСР → 8 жовтня 1941 → Німеччина → 10 вересня 1943 → СРСР

Марківка СРСР → 11 липня 1942 → Німеччина → 13 січня 1943 → СРСР

Мелітополь СРСР → 6 жовтня 1941 → Німеччина → 23 жовтня 1943 → СРСР

Мерефа СРСР → 21 жовтня 1941 → Німеччина → 18 лютого 1943*СРСР → 13 березня 1943*Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Микитівка (західна частина) СРСР → 28 жовтня 1941 → Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Микитівка (східна частина) СРСР → 2 листопада 1941 → Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Миколаїв Польща → 24 вересня 1939 → СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 29 липня 1944 → СРСР

Миколаїв СРСР → 17 серпня 1941 → Німеччина → 28 березня 1944 → СРСР

Миколаївка СРСР → 6 липня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Миллерове СРСР → 16 липня 1942 → Німеччина → 17 січня 1943 → СРСР

Миргород СРСР → 13 вересня 1941 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Мілова СРСР → 25 жовтня 1941 → Німеччина → 15 березня 1942 → СРСР → 22 травня 1942 → Німеччина → 6 лютого 1943 → СРСР → 15 березня 1943 → Німеччина → 10 вересня 1943 → СРСР

Мілове СРСР → 11 липня 1942 → Німеччина → 16 січня 1943 → СРСР

Містки СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 29 січня 1943 → СРСР

Могилів-Подольський СРСР → 19 липня 1941 → Румунія → 19 березня 1944 → СРСР

Мозир СРСР → 22 серпня 1941 → Німеччина → 14 січня 1944 → СРСР

Молочанськ СРСР → 5 жовтня 1941 → Німеччина → 21 вересня 1943 → СРСР

Монастириська Польща → 18 вересня 1939 → СРСР → 4 липня 1941 → Німеччина → 26 березня 1944 → СРСР

Морозівка СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 11 лютого 1943 → СРСР

Моспине СРСР → 24 жовтня 1941 → Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Мостиська Польща → 17 вересня 1939*Німеччина → 27 вересня 1939*СРСР → 25 червня 1941 → Німеччина → 24 липня 1944 → СРСР

Мукачеве Угорщина → 26 жовтня 1944 → СРСР

Надвірна Польща → 20 вересня 1939*СРСР → 3 липня 1941 → Німеччина → 29 березня 1944 → СРСР → 18 квітня 1944 → Німеччина → 25 липня 1944 → СРСР

Найлебен СРСР → 1 листопада 1941 → Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Наталине СРСР → 20 вересня 1941 → Німеччина → 19 вересня 1943 → СРСР

Немирів Польща → 15 вересня 1939 → Німеччина → 26 вересня 1939 → СРСР → 24 червня 1941 → Німеччина → 20 липня 1944 → СРСР

Нечволодівка СРСР → 21 червня 1942 → Німеччина → 23 лютого 1943 → СРСР

Нещеретове СРСР → 13 липня 1942 → Німеччина → 26 січня 1943 → СРСР

Нижній Нагольчик СРСР → 18 липня 1942 → Німеччина → 19 лютого 1943 → СРСР

Нижня Дуванка СРСР → 8 липня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Нижня Кринка СРСР → 25 жовтня 1941 → Німеччина → 4 вересня 1943 → СРСР

Ніжин СРСР → 13 вересня 1941 → Німеччина → 15 вересня 1943 → СРСР

Нікополь СРСР → 17 серпня 1941 → Німеччина → 8 лютого 1944 → СРСР

Нова Астрахань СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 31 січня 1943 → СРСР

Нова Водолага СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 25 лютого 1943 → СРСР → 6 березня 1943 → Німеччина → 14 вересня 1943 → СРСР

Нова Іванівка СРСР → 10 жовтня 1941 → Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Новгород-Сіверський СРСР → 26 серпня 1941 → Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Новий Буг СРСР → 14 серпня 1941 → Німеччина → 8 березня 1944 → СРСР

Новий Бурлук СРСР → 11 червня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Новий Донбас СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 1 вересня 1943 → СРСР

Новий Оскіл СРСР → 3 липня 1942 → Німеччина → 28 січня 1943 → СРСР

Ново-Райське СРСР → 21 жовтня 1941*Німеччина → 6 вересня 1943*СРСР

Новоайдар СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 21 січня 1943 → СРСР

Новогеоргіївськ СРСР → 7 серпня 1941 → Німеччина → 2 грудня 1943 → СРСР

Новоград-Волинський СРСР → 10 липня 1941 → Німеччина → 3 січня 1944 → СРСР

Новоекономічне СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 8 вересня 1943 → СРСР

Новоекономічне СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 7 вересня 1943 → СРСР

Новозибків СРСР → 16 серпня 1941 → Німеччина → 25 вересня 1943 → СРСР

Новомосковськ СРСР → 27 вересня 1941 → Німеччина → 22 вересня 1943 → СРСР

Новоосинове СРСР → 7 липня 1942 → Німеччина → 1 лютого 1943 → СРСР

Новопсков СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 23 січня 1943 → СРСР

Новоросійськ СРСР → 10 вересня 1942 → Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Новоселиця Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 5 липня 1941 → Румунія → 31 березня 1944 → СРСР

Новоукраїнка СРСР → 5 серпня 1941 → Німеччина → 17 березня 1944 → СРСР

Новочеркаськ СРСР → 22 липня 1942 → Німеччина → 13 лютого 1943 → СРСР

Новошахтинськ СРСР → 21 липня 1942 → Німеччина → 13 лютого 1943 → СРСР

Ньїредьгаза Угорщина → 21 жовтня 1944 → СРСР

Обоянь СРСР → 16 листопада 1941 → Німеччина → 18 лютого 1943 → СРСР

Овруч СРСР → 22 серпня 1941 → Німеччина → 18 листопада 1943 → СРСР

Огіївка СРСР → 9 жовтня 1941 → Німеччина → 17 вересня 1943 → СРСР

Огульці СРСР → 21 жовтня 1941 → Німеччина → 11 березня 1943 → СРСР → 21 березня 1943 → Німеччина → 8 вересня 1943 → СРСР

Одеса СРСР → 16 жовтня 1941 → Румунія → 10 квітня 1944 → СРСР

Одноробівка СРСР → 21 жовтня 1941 → Німеччина → 5 серпня 1943 → СРСР

Олександрів Дар СРСР → 16 серпня 1941*Німеччина → 8 березня 1944*СРСР

Олександрівка СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Олександрівка СРСР → 19 жовтня 1941 → Німеччина → 10 вересня 1943 → СРСР

Олександрівка СРСР → 18 жовтня 1941 → Німеччина → 26 січня 1942 → СРСР → 12 лютого 1942 → Німеччина → 12 вересня 1943 → СРСР

Олександрія СРСР → 6 серпня 1941 → Німеччина → 6 грудня 1943 → СРСР

Олексієво-Орловка СРСР → 28 жовтня 1941 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Ольховчик СРСР → 28 жовтня 1941 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Орадя Румунія → 30 серпня 1940*Угорщина → 12 жовтня 1944 → СРСР

Оргіїв Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 15 липня 1941 → Румунія → 6 квітня 1944 → СРСР

Орджонікідзе СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Оріхів СРСР → 4 жовтня 1941 → Німеччина → 19 вересня 1943 → СРСР

Осипенко СРСР → 7 жовтня 1941 → Німеччина → 17 вересня 1943 → СРСР

острів Зміїний Румунія → 28 серпня 1944*СРСР

Острог Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 27 січня 1944 → СРСР

Острогозьк СРСР → 5 липня 1942 → Німеччина → 20 січня 1943 → СРСР

Охримівка СРСР → 14 липня 1942 → Німеччина → 9 лютого 1943 → СРСР

Охтирка СРСР → 15 жовтня 1941 → Німеччина → 23 лютого 1943 → СРСР → 11 березня 1943 → Німеччина → 25 серпня 1943 → СРСР

Очаків СРСР → 21 серпня 1941 → Німеччина → 30 березня 1944 → СРСР

П`ятихатки СРСР → 13 серпня 1941 → Німеччина → 19 жовтня 1943 → СРСР

Павлівка СРСР → 10 жовтня 1941 → Німеччина → 11 вересня 1943 → СРСР

Павлоград СРСР → 11 жовтня 1941 → Німеччина → 17 лютого 1943 → СРСР → 22 лютого 1943 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Панютине СРСР → 11 жовтня 1941 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Паризька Комуна СРСР → 13 липня 1942*Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Пархомівка СРСР → 9 жовтня 1941 → Німеччина → 21 лютого 1943 → СРСР → 9 березня 1943 → Німеччина → 11 серпня 1943 → СРСР

Первомайськ СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Первомайськ СРСР → 3 серпня 1941 → Німеччина → 22 березня 1944 → СРСР

Перемишль Польща → 15 вересня 1939 → Німеччина → 29 вересня 1939 → СРСР → 22 червня 1941 → Німеччина → 23 червня 1941 → СРСР → 27 червня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

Перемишляни Польща → 17 вересня 1939*СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 20 липня 1944 → СРСР

Переяслав СРСР → 17 вересня 1941 → Німеччина → 21 вересня 1943 → СРСР

Першотравневий рудник СРСР → 15 серпня 1941 → Німеччина → 23 жовтня 1943*СРСР

Петрівка СРСР → 23 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Петрівка СРСР → 1 листопада 1941 → Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Петрівка СРСР → 30 липня 1942 → Німеччина → 23 січня 1943 → СРСР

Петровське СРСР → 10 грудня 1941 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Петропавлівка СРСР → 12 червня 1942 → Німеччина → 10 лютого 1943 → СРСР

Петропавлівка СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Печеніги СРСР → 1 листопада 1941 → Німеччина → 11 лютого 1943 → СРСР → 13 березня 1943 → Німеччина → 10 серпня 1943 → СРСР

Пирятин СРСР → 18 вересня 1941 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Підвисоке СРСР → 24 червня 1942 → Німеччина → 9 лютого 1943 → СРСР

Підволочиськ Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 21 березня 1944 → СРСР

Підгайці Польща → 18 вересня 1939 → СРСР → 4 липня 1941 → Німеччина → 26 березня 1944 → СРСР → 5 квітня 1944 → Німеччина → 21 липня 1944 → СРСР

Підлиман СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Пінськ Польща → 21 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 14 липня 1944 → СРСР

Піски СРСР → 7 лютого 1942 → Німеччина → 20 січня 1943 → СРСР

Плоєшті Румунія → 30 серпня 1944 → СРСР

Покровське СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Покровське СРСР → 8 липня 1942 → Німеччина → 26 січня 1943 → СРСР

Полкова Микитівка СРСР → 10 жовтня 1941 → Німеччина → 20 лютого 1943 → СРСР → 10 березня 1943 → Німеччина → 10 серпня 1943 → СРСР

Пологи СРСР → 5 жовтня 1941 → Німеччина → 17 вересня 1943 → СРСР

Полонне СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 9 січня 1944 → СРСР

Полтава СРСР → 18 вересня 1941 → Німеччина → 23 вересня 1943 → СРСР

Попасна СРСР → 18 листопада 1941 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Прелесне СРСР → 25 жовтня 1941 → Німеччина → 28 січня 1942 → СРСР → 17 травня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР → 28 лютого 1943 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Приколотне СРСР → 13 червня 1942 → Німеччина → 9 лютого 1943 → СРСР

Прилуки СРСР → 17 вересня 1941 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Пришиб СРСР → 10 грудня 1941 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Пролетарськ СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР → 3 березня 1943 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Проскурів СРСР → 8 липня 1941 → Німеччина → 25 березня 1944 → СРСР

Просяне СРСР → 21 жовтня 1941 → Німеччина → 23 серпня 1943 → СРСР

Прудянка СРСР → 3 листопада 1941 → Німеччина → 9 серпня 1943 → СРСР

Пружани Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 23 червня 1941 → Німеччина → 16 липня 1944 → СРСР

Пряшів Німеччина → 19 січня 1945 → СРСР

Путивль СРСР → 11 вересня 1941 → Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Рава-Руська Польща → 14 вересня 1939 → Німеччина → 26 вересня 1939 → СРСР → 27 червня 1941 → Німеччина → 20 липня 1944 → СРСР

Радехів Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 22 червня 1941 → Німеччина → 6 липня 1944 → СРСР

Радомишль СРСР → 20 липня 1941 → Німеччина → 11 листопада 1943 → СРСР → 13 грудня 1943 → Німеччина → 26 грудня 1943 → СРСР

Рахів Угорщина → 16 жовтня 1944 → СРСР

Рені Румунія → 30 червня 1940 → СРСР → 19 липня 1941 → Румунія → 26 серпня 1944 → СРСР

Речиця СРСР → 23 серпня 1941 → Німеччина → 17 листопада 1943 → СРСР

Рибниця СРСР → 5 серпня 1941 → Румунія → 30 березня 1944 → СРСР

Рильськ СРСР → 5 жовтня 1941 → Німеччина → 31 серпня 1943 → СРСР

Римник Румунія → 27 серпня 1944 → СРСР

Рівне Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 28 червня 1941 → Німеччина → 2 лютого 1944 → СРСР

Рідкодуб СРСР → 2 липня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Ровеньки СРСР → 20 липня 1942*Німеччина → 17 лютого 1943 → СРСР

Рогань СРСР → 23 жовтня 1941 → Німеччина → 9 лютого 1943 → СРСР → 10 березня 1943 → Німеччина → 12 серпня 1943 → СРСР

Рогатин Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 23 липня 1944 → СРСР

Роздільна СРСР → 10 серпня 1941 → Румунія → 4 квітня 1944 → СРСР

Розсош СРСР → 7 липня 1942 → Німеччина → 16 січня 1943 → СРСР

Роковата СРСР → 15 серпня 1941 → Німеччина → 21 жовтня 1943*СРСР

Роман Румунія → 23 серпня 1944 → СРСР

Ромни СРСР → 10 вересня 1941 → Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Ромодан СРСР → 13 вересня 1941 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Ростів СРСР → 21 листопада 1941 → Німеччина → 29 листопада 1941 → СРСР → 24 липня 1942 → Німеччина → 14 лютого 1943 → СРСР

Рубіжне СРСР → 10 липня 1942 → Німеччина → 31 січня 1943 → СРСР

Рудки Польща → 12 вересня 1939 → Німеччина → 26 вересня 1939 → СРСР → 28 червня 1941 → Німеччина → 26 липня 1944 → СРСР

рудник ім. Леніна СРСР → 15 серпня 1941 → Німеччина → 23 жовтня 1943*СРСР

Ряшів Польща → 7 вересня 1939 → Німеччина → 2 серпня 1944 → СРСР

Савинці СРСР → 11 грудня 1941 → Німеччина → 10 січня 1942 → СРСР → 23 червня 1942 → Німеччина → 10 лютого 1943 → СРСР

Савро СРСР → 16 серпня 1941 → Німеччина → 20 жовтня 1943*СРСР

Савур-могила СРСР → 30 жовтня 1941*Німеччина → 17 липня 1943 → СРСР → 1 серпня 1943 → Німеччина → 31 серпня 1943 → СРСР

Саки СРСР → 29 жовтня 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Самбір Польща → 10 вересня 1939 → Німеччина → 26 вересня 1939 → СРСР → 29 червня 1941 → Німеччина → 7 серпня 1944 → СРСР

Сарни Польща → 20 вересня 1939 → СРСР → 8 липня 1941 → Німеччина → 11 січня 1944 → СРСР

Сату-Маре Румунія → 30 серпня 1940*Угорщина → 25 серпня 1944 → СРСР

Сахновщина СРСР → 6 жовтня 1941 → Німеччина → 27 січня 1942 → СРСР → 1 березня 1942 → Німеччина → 15 травня 1942 → СРСР → 22 травня 1942 → Німеччина → 20 лютого 1943 → СРСР → 3 березня 1943 → Німеччина → 17 вересня 1943 → СРСР

Сватове СРСР → 9 липня 1942 → Німеччина → 31 січня 1943 → СРСР

Свердловськ СРСР → 22 липня 1942 → Німеччина → 17 лютого 1943 → СРСР

Севастополь СРСР → 3 липня 1942 → Німеччина → 9 травня 1944 → СРСР

Севлюш Угорщина → 25 жовтня 1944 → СРСР

Севськ СРСР → 1 жовтня 1941 → Німеччина → 2 березня 1943 → СРСР → 27 березня 1943 → Німеччина → 27 серпня 1943 → СРСР

Сейтлер СРСР → 30 жовтня 1941 → Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Сенькове СРСР → 19 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Сергіївка СРСР → 23 жовтня 1941 → Німеччина → 7 лютого 1942 → СРСР → 21 лютого 1942 → Німеччина → 8 вересня 1943 → СРСР

Серго СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Сердита СРСР → 28 жовтня 1941*Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Серет Румунія → 3 квітня 1944 → СРСР

Сигіт-Мармароський Румунія → 5 вересня 1940 → Угорщина → 17 жовтня 1944 → СРСР

Синельникове СРСР → 2 жовтня 1941 → Німеччина → 21 вересня 1943 → СРСР

Сідлець Польща → 11 вересня 1939 → Німеччина → 29 вересня 1939*СРСР → 6 жовтня 1939*Німеччина → 31 липня 1944 → СРСР

Сім Колодязів СРСР → 2 листопада 1941 → Німеччина → 31 грудня 1941 → СРСР → 9 травня 1942 → Німеччина → 12 квітня 1944 → СРСР

Сімферополь СРСР → 1 листопада 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Скалат Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 21 березня 1944 → СРСР

Сквира СРСР → 14 липня 1941 → Німеччина → 29 грудня 1943 → СРСР

Сколе Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 9 серпня 1944 → СРСР

Славута СРСР → 4 липня 1941 → Німеччина → 15 січня 1944 → СРСР

Слатине СРСР → 27 листопада 1941 → Німеччина → 7 серпня 1943 → СРСР

Слов`яносербськ СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 27 січня 1943 → СРСР

Слов'янськ СРСР → 27 жовтня 1941 → Німеччина → 17 лютого 1943 → СРСР → 25 лютого 1943*Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Сміла СРСР → 4 серпня 1941 → Німеччина → 29 січня 1944 → СРСР

Смородьківка СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Сніжків СРСР → 14 жовтня 1941 → Німеччина → 19 вересня 1943 → СРСР

Сніжне СРСР → 31 жовтня 1941 → Німеччина → 1 вересня 1943 → СРСР

Снятин Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 6 липня 1941 → Німеччина → 29 березня 1944 → СРСР

Сокаль Польща → 20 вересня 1939 → СРСР → 22 червня 1941 → Німеччина → 19 липня 1944 → СРСР

Соколів СРСР → 24 жовтня 1941 → Німеччина → 8 березня 1943 → СРСР → 14 березня 1943 → Німеччина → 28 серпня 1943 → СРСР

Сороки Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 15 липня 1941 → Румунія → 17 березня 1944 → СРСР

Сталіне СРСР → 21 жовтня 1941 → Німеччина → 8 вересня 1943 → СРСР

Станично-Луганська СРСР → 16 липня 1942 → Німеччина → 20 січня 1943 → СРСР

Станіслав Польща → 20 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

станція Костянтиноград СРСР → 20 вересня 1941 → Німеччина → 20 лютого 1943 → СРСР → 8 березня 1943 → Німеччина → 20 вересня 1943 → СРСР

Стара Карань СРСР → 13 жовтня 1941 → Німеччина → 8 вересня 1943 → СРСР

Старий Керменчик СРСР → 10 жовтня 1941 → Німеччина → 12 вересня 1943 → СРСР

Старий Крим СРСР → 2 листопада 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Старий Оскіл СРСР → 2 липня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Старий Остропіль СРСР → 9 липня 1941 → Німеччина → 5 березня 1944 → СРСР

Старий Салтів СРСР → 1 листопада 1941 → Німеччина → 10 серпня 1943 → СРСР

Старий Самбір Польща → 17 вересня 1939 → Німеччина → 27 вересня 1939 → СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 8 серпня 1944 → СРСР

Старобешеве СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Старобільськ СРСР → 12 липня 1942*Німеччина → 23 січня 1943 → СРСР

Старовірівка СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Старогнатівка СРСР → 13 жовтня 1941 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Стародуб СРСР → 18 серпня 1941 → Німеччина → 22 вересня 1943 → СРСР

Старокостянтинів СРСР → 8 липня 1941 → Німеччина → 9 березня 1944 → СРСР

Столін Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 12 липня 1941 → Німеччина → 7 липня 1944 → СРСР

Сторожинець Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 4 липня 1941 → Румунія → 29 березня 1944 → СРСР

Стрий Польща → 19 вересня 1939 → Німеччина → 22 вересня 1939*СРСР → 1 липня 1941 → Німеччина → 5 серпня 1944 → СРСР

Суджа СРСР → 18 жовтня 1941 → Німеччина → 3 березня 1943 → СРСР

Судова Вишня Польща → 15 вересня 1939*Німеччина → 27 вересня 1939*СРСР → 27 червня 1941*Німеччина → 24 липня 1944 → СРСР

Судомир Польща → 11 вересня 1939 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

Сулина Румунія → 27 серпня 1944 → СРСР

Суми СРСР → 10 жовтня 1941 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Таганріг СРСР → 17 жовтня 1941 → Німеччина → 30 серпня 1943 → СРСР

Тальне СРСР → 29 липня 1941 → Німеччина → 9 березня 1944 → СРСР

Таранівка СРСР → 20 жовтня 1941 → Німеччина → 17 травня 1942 → СРСР → 24 травня 1942 → Німеччина → 13 лютого 1943 → СРСР → 9 березня 1943 → Німеччина → 26 серпня 1943 → СРСР

Тарнопіль Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 3 липня 1941 → Німеччина → 14 квітня 1944 → СРСР

Тельманове СРСР → 13 жовтня 1941 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Темрюк СРСР → 24 серпня 1942 → Німеччина → 27 вересня 1943 → СРСР

Теребовля Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 22 березня 1944 → СРСР

Тирасполь СРСР → 8 серпня 1941 → Румунія → 12 квітня 1944 → СРСР

Тиргу-Муреш Румунія → 10 вересня 1940*Угорщина → 29 вересня 1944 → СРСР

Тиргу-Фрумос Румунія → 22 серпня 1944 → СРСР

Тихорєцьк СРСР → 5 серпня 1942 → Німеччина → 30 січня 1943 → СРСР

Тлумач Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 29 березня 1944 → СРСР → 18 квітня 1944 → Німеччина → 25 липня 1944 → СРСР

Томашів Польща → 27 вересня 1939 → Німеччина → 21 липня 1944 → СРСР

Троїцьке СРСР → 8 липня 1942 → Німеччина → 18 січня 1943 → СРСР

Тростянець СРСР → 16 жовтня 1941 → Німеччина → 21 лютого 1943 → СРСР → 11 березня 1943 → Німеччина → 19 серпня 1943 → СРСР

Трубчевськ СРСР → 9 жовтня 1941 → Німеччина → 18 вересня 1943 → СРСР

Тулча Румунія → 26 серпня 1944 → СРСР

Тульчин СРСР → 23 липня 1941 → Німеччина → 15 березня 1944 → СРСР

Турка Польща → 26 вересня 1939 → СРСР → 27 червня 1941 → Німеччина → 26 вересня 1944 → СРСР

Ужгород Угорщина → 27 жовтня 1944 → СРСР

Умань СРСР → 30 липня 1941 → Німеччина → 10 березня 1944 → СРСР

Унгени Румунія → 1 липня 1940*СРСР → 2 липня 1941 → Румунія → 22 серпня 1944 → СРСР

Успенка СРСР → 17 липня 1942 → Німеччина → 18 лютого 1943 → СРСР

Устилуг Польща → 15 вересня 1939*Німеччина → 20 вересня 1939*СРСР → 23 червня 1941 → Німеччина → 21 липня 1944 → СРСР

Фалешти Румунія → 1 липня 1940*СРСР → 4 липня 1941 → Румунія → 27 березня 1944 → СРСР

Фастів СРСР → 21 липня 1941 → Німеччина → 7 листопада 1943 → СРСР

Феодосія СРСР → 3 листопада 1941 → Німеччина → 29 грудня 1941 → СРСР → 18 січня 1942 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Феськи СРСР → 20 жовтня 1941 → Німеччина → 14 серпня 1943 → СРСР

Фокшани Румунія → 27 серпня 1944 → СРСР

Фрайдорф СРСР → 30 жовтня 1941 → Німеччина → 14 квітня 1944 → СРСР

Харків СРСР → 25 жовтня 1941 → Німеччина → 16 лютого 1943 → СРСР → 16 березня 1943 → Німеччина → 23 серпня 1943 → СРСР

Харцизьк СРСР → 23 жовтня 1941*Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Херсон СРСР → 19 серпня 1941 → Німеччина → 13 березня 1944 → СРСР

Хирів Польща → 27 вересня 1939 → СРСР → 28 червня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР → 30 липня 1944 → Німеччина → 8 серпня 1944 → СРСР

Ходорів Польща → 19 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 27 липня 1944 → СРСР

Холм Польща → 26 вересня 1939 → СРСР → 6 жовтня 1939*Німеччина → 22 липня 1944 → СРСР

Холодна Балка СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 7 вересня 1943 → СРСР

Хорол СРСР → 13 вересня 1941 → Німеччина → 19 вересня 1943 → СРСР

Хотин Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 8 липня 1941 → Румунія → 3 квітня 1944 → СРСР

Хрестище СРСР → 28 вересня 1941 → Німеччина → 17 вересня 1943 → СРСР

Хуст Угорщина → 24 жовтня 1944 → СРСР

Хуші Румунія → 24 серпня 1944 → СРСР

Цюрихталь СРСР → 1 листопада 1941 → Німеччина → 13 квітня 1944 → СРСР

Чаплине СРСР → 2 жовтня 1941 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР → 15 вересня 1943 → Німеччина → 16 вересня 1943 → СРСР

Часів Яр СРСР → 28 жовтня 1941*Німеччина → 5 вересня 1943 → СРСР

Червона Гусарівка СРСР → 27 жовтня 1941 → Німеччина → 20 січня 1942 → СРСР → 22 травня 1942 → Німеччина → 10 лютого 1943 → СРСР

Червона Поляна СРСР → 18 червня 1942 → Німеччина → 19 лютого 1943 → СРСР

Червоний Оскіл СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 2 лютого 1943 → СРСР

Червоний Шахтар СРСР → 8 листопада 1941 → Німеччина → 19 січня 1942 → СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Червоноармійськ СРСР → 30 червня 1941 → Німеччина → 19 березня 1944 → СРСР

Черкаси СРСР → 22 серпня 1941 → Німеччина → 14 грудня 1943 → СРСР

Черкаське СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 1 вересня 1943 → СРСР

Чернівці Румунія → 28 червня 1940 → СРСР → 5 липня 1941 → Румунія → 29 березня 1944 → СРСР

Чернігів СРСР → 9 вересня 1941 → Німеччина → 21 вересня 1943 → СРСР

Чистякове СРСР → 31 жовтня 1941*Німеччина → 2 вересня 1943 → СРСР

Чорнобиль СРСР → 26 серпня 1941 → Німеччина → 16 листопада 1943 → СРСР

Чортків Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 6 липня 1941 → Німеччина → 23 березня 1944 → СРСР

Чугуїв СРСР → 30 жовтня 1941*Німеччина → 10 лютого 1943 → СРСР → 15 березня 1943*Німеччина → 11 серпня 1943 → СРСР

Шарівка СРСР → 9 жовтня 1941 → Німеччина → 25 лютого 1943 → СРСР → 9 березня 1943 → Німеччина → 17 серпня 1943 → СРСР

Шахти СРСР → 21 червня 1942 → Німеччина → 12 лютого 1943 → СРСР

Шацьк Польща → 27 вересня 1939 → СРСР → 25 червня 1941 → Німеччина → 21 липня 1944 → СРСР

Шебекіно СРСР → 14 червня 1942 → Німеччина → 9 лютого 1943 → СРСР

Шевченкове СРСР → 24 листопада 1941 → Німеччина → 27 грудня 1941 → СРСР → 22 червня 1942 → Німеччина → 4 лютого 1943 → СРСР

Шелудьківка СРСР → 25 жовтня 1941 → Німеччина → 10 лютого 1943 → СРСР

Шепетівка СРСР → 5 липня 1941 → Німеччина → 11 лютого 1944 → СРСР

Шостка СРСР → 27 серпня 1941 → Німеччина → 3 вересня 1943 → СРСР

Шпола СРСР → 31 липня 1941 → Німеччина → 27 січня 1944 → СРСР

Штергрес СРСР → 20 липня 1942 → Німеччина → 1 вересня 1943 → СРСР

Шульгинка СРСР → 12 липня 1942 → Німеччина → 22 січня 1943 → СРСР

Шумськ Польща → 17 вересня 1939 → СРСР → 2 липня 1941*Німеччина → 26 лютого 1944 → СРСР

Щастя СРСР → 14 липня 1942 → Німеччина → 21 січня 1943 → СРСР

Щигри СРСР → 21 листопада 1941 → Німеччина → 5 лютого 1943 → СРСР

Щорс СРСР → 3 вересня 1941 → Німеччина → 21 вересня 1943 → СРСР

Щурове СРСР → 8 липня 1942*Німеччина → 31 січня 1943 → СРСР

Юрченкове СРСР → 10 червня 1942 → Німеччина → 3 лютого 1943 → СРСР

Яворів Польща → 15 вересня 1939*Німеччина → 27 вересня 1939*СРСР → 26 червня 1941 → Німеччина → 23 липня 1944 → СРСР

Яковенкове СРСР → 27 жовтня 1941 → Німеччина → 22 січня 1942 → СРСР → 22 травня 1942 → Німеччина → 6 лютого 1943 → СРСР → 15 березня 1943 → Німеччина → 9 вересня 1943 → СРСР

Ялта СРСР → 8 листопада 1941 → Німеччина → 15 квітня 1944 → СРСР

Ямпіль СРСР → 2 липня 1941 → Німеччина → 3 березня 1944 → СРСР

Ярослав Польща → 11 вересня 1939 → Німеччина → 18 серпня 1944 → СРСР

Ясинувата СРСР → 22 жовтня 1941 → Німеччина → 7 вересня 1943 → СРСР

Ясиня Угорщина → 28 вересня 1944 → СРСР

Ясногірка СРСР → 25 жовтня 1941 → Німеччина → 6 лютого 1943 → СРСР → 27 лютого 1943 → Німеччина → 6 вересня 1943 → СРСР

Ясси Румунія → 21 серпня 1944 → СРСР